Vyvýšené záhony

Vyvýšené záhony si nachádzajú čoraz väčšiu obľubu u slovenských záhradkárov. Veď šetria nielen čas strávený v záhrade, ale aj námahu spojenú s okopávaním, vytrhávaním buriny či polievaním. Mať krásnu rozmanitú záhradu sa predsa dá aj bez bolestí chrbtice. Účinným a pohodlným riešením sú práve vyvýšené záhony.

Čo očakávať od vyvýšených záhonov

Ovocie, zeleninu, bylinky či okrasné rastliny je možné pestovať aj vo vyvýšených záhonoch. Záhradkárom poskytujú maximálne pohodlné pestovanie. Tí navyše môžu ľahko optimalizovať podmienky pre isté typy rastlín. A to, napríklad, pri pestovaní plodín, ktoré obľubujú kyslejšiu pôdu, neznášajú vápnitú pôdu s vysokým pH atď. Vyvýšené záhony teda umožňujú dokonalú izoláciu a kontrolu pôdy. Ďalším pozitívom je, že vyvýšené záhony poskytujú lepšiu drenáž, a teda ovládanie vlhkosti pôdy. Z toho vyplýva, že si nemusíte robiť starosti, v ktorej časti záhrady umiestnite vyvýšený záhon. Dokonca ich môžete použiť aj ako užitočný dizajnový prvok. Nejeden záhradkár sa poteší faktu, že vyvýšené záhony vytvárajú istú bariéru voči škodcom a zároveň účinne bránia prerastaniu buriny. Zároveň sa rastliny nebudú nekontrolovateľne rozrastať.

Kvalitné a trváce vyvýšené záhony

Je zrejmé, že vyvýšený záhon poskytuje lepšie mikroklimatické podmienky. Istým spôsobom sú akési lapače slnečných lúčov aj špongiou na zrážkovú vodu. Vyvýšené záhony od KERZAMU spĺňajú všetky parametre a vlastnosti, ktoré sa od vyvýšených záhonov môžete očakávať – trvácnosť, odolnosť a dlhá životnosť. Stavte na kvalitný materiál (drevo zo sibírskeho smrekovca), bočnice vystužené tyčou z nehrdzavejúcej ocele a mimoriadne trvácny spojovací materiál. Vyvýšené záhony si môžete vybrať vo viacerých dĺžkových (1 m, 2 m, 3 m) a výškových prevedeniach (I, II, III, IVV). Tak sa vyvýšené záhony stanú ideálnym spôsobom na oddelenie okrasnej a úžitkovej časti vašej záhrady. A čo je najlepšie, vyvýšený záhon umožní k úrode ľahký prístup zo všetkých strán, bez zbytočného namáhania chrbtice či kĺbov alebo zdĺhavého kľačania na kolenách. Doprajte svojej záhrade nový elegantnejší vzhľad. Riešením sú vyvýšené záhony. Ak ich doplníte drevenými kvetináčmi s okrasnými drevinami a estetickým záhradným skleníkom, tak si vytvoríte dizajnovú záhradu. Správny šmrnc jej dodajú aj okrasné stromy. Splňte si sen o dokonalej záhrade so záhradníctvom KERZAM.

Kvalitné záhony Vám výrazne zjednodušia prácu v záhrade. Veľkou výhodou je práve jeho výška, vďaka ktorej sa už nad hriadku nemusíte zohýbať, čím šetríte Váš chrbát. Taktiež Vám uľahčí obrábanie pôdy, vysievanie a zber plodín a čiastočne zamedzí prerastaniu burín, či invázii škodcov z okolitej pôdy. Určite oceníte aj jeho estetický prínos. Okolo záhonu sa ľahko udržiava trávnik, prípadne si viete okolo neho vybudovať spevnené chodníky pre ešte jednoduchší prístup. Vyvýšený záhon oceníte aj pri pestovaní rastlín so zvláštnymi nárokmi na pôdu – napríklad kyslomilné čučoriedky. Pôda je v záhone odizolovaná od okolitého prostredia, a tak sa je pH neneutralizuje takou rýchlosťou ako pri bežnej výsadbe. Nami ponúkané záhony sú rôznych výšok a dĺžok, takže si ich viete vyskladať do rôznych zoskupení, prípadne kaskád a viete nimi oddeliť okrasnú časť záhrady od úžitkovej.

View:24/48/All/

Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov