Záhradný skleník EkoGarden

Prečo by záhradný skleník nemal chýbať ani na vašej záhradke? Jeho pozitívny vplyv na úrodu a jej ochranu pred výčinmi počasia je totiž na nezaplatenie. Vaša investícia sa vám každoročne vráti v podobe zdravších, chutnejších, šťavnatejších a väčších plodov.

Čo očakávať od záhradného skleníka

Už naši predkovia vedeli, že záhradný skleník (v minulosti aj jeho plastová verzia – fóliovník) má svoje opodstatnenie. Nielenže významne predlžuje obdobie pestovania, čiže prvá úroda prichádza skôr a ukončenie sezóny je neskôr. Záhradný skleník zároveň chráni úrodu pred prudkým dažďom, vetrom i krúpami. Záhradný skleník jej taktiež poskytuje dostatočnú vlahu a potrebné slnko, aby jednotlivé rastliny mali základ pre svoj bezproblémový prirodzený rast. Obzvlášť v dnešnej dobe, keby je dopyt po potravinách bez umelých farbív, konzervantov, E-čiek a iných „umelín“, predstavuje záhradný skleník ideálny prostriedok na ceste k zdravej domácej zelenine. Prečo si nedopriať paradajku či papriku s nezameniteľnou šťavnatou chuťou tak, ako ich poznáte z detstva?

Ako si vybrať záhradný skleník?

Za klasiku možno považovať záhradný skleník so sklom, ako aj záhradný skleník s polykarbonátom, ktorý je taktiež veľmi obľúbený. Oba typy sa vyznačujú mimoriadnou odolnosťou, pevnou konštrukciou, dlhou životnosťou a vaše plodiny sa budú doslova kúpať v slnečných lúčoch. Nepodceňujte ani výber vhodných doplnkov ako digitálny teplomer s vlhkomerom, drôtové vedenie na vyväzovanie rastlín, police, pestovateľský stôl a i. Dnešný záhradný skleník ponúka ešte jednu obrovskú výhodu, ktorou je jeho jednoduchá montáž. Ak náhodou na to nemáte čas, alebo si svoj záhradný skleník nemôžete zmontovať sami, kvalitné záhradkárstvo vám určite pomôže zabezpečiť odbornú montáž, aby ste mohli začať záhradkárčiť čo najskôr.

View:24/48/All/