Drevené kvetináče

Drevené kvetináče sú vhodné pre väčšie aj menšie rastliny i kríky a vytvárajú úžasný dekoračný prvok. Ako funkčná ozdoba sa hodia do záhrady i na terasy. Či už obľubujete ozdobnejší alebo minimalistickejší štýl, drevené kvetináče vyhovujú obom. Fantázii sa medze nekladú.

Prečo drevené kvetináče

Už dávno nie sú záležitosťou záhrad či terás vytvorených vo vintage alebo vidieckom štýle. Drevené kvetináče sa totiž hodia aj do moderných záhrad a terás a postupne vytláčajú plastové kvetináčové varianty. Ani sa nemožno čudovať. Drevo ako materiál má jedinečné tepelno-izolačné vlastnosti, vďaka ktorým ochráni vaše kvetiny či kríky počas celého roka – v lete pred zbytočným prehriatím a v zime zasa pred mrazom. Zároveň sú drevené kvetináče schopné poskytnúť rastlinám prirodzenejšie podmienky pre ich rast (v porovnaní s kovovými či plastovými kvetináčmi). Nehovoriac o ich odolnosti, ekologickom rozmere, minimálnej údržbe a jednoduchej opraviteľnosti v prípade menších poškodení. Drevené kvetináče dodajú ten správny šmrnc a jedinečný prírodný vzhľad aj vašej záhrade a terase.

Štvorcové i obdĺžnikové drevené kvetináče

K najpopulárnejším patria drevené kvetináče v štandardných geometrických tvaroch. Vyskúšajte štvorcový drevený kvetináč  Štvorka (objem 91 l) alebo Trojka (68 l), príp. ak potrebujete obdĺžnikové drevené kvetináče, určite siahnite po truhlíku Štvorka (213 l) či Trojka (159 l). Ide o kvalitné drevené kvetináče vyrobené z masívu zo sibírskeho smrekovca a dnom z vodeodolnej preglejky. Ich spojovací materiál je nerezový, čo je garanciou vysokej odolnosti a trvácnosti. Nezabúdajte, že drevené kvetináče vyrobené z tvrdších drevín vydržia dlhšie. Ich životnosť môžete predĺžiť vhodným typom impregnácie, ktorá ich ochráni pred navlhnutím, hubami či plesňami. Všeobecné odporúčanie znie, aby ste drevené kvetináče umiestnili na betónovú či tehlovú podložku, a nie priamo na zem alebo trávu.

View:24/48/All/

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky