Okrasné dreviny a rastliny

Okrasné dreviny a stromčeky sa vyznačujú originálnymi kvetmi, tvarmi listov a inými individuálnymi charakteristikami, vďaka ktorým bude vaša záhrada či terasa pripomínať malý kúsok raja. Zároveň čo-to prezradia aj o vkuse a estetickom cítení svojho majiteľa.

Tvarujte podľa vašej fantázie

Vždy zelené živé ploty sú ekologickejším i ekonomickejším riešením v porovnaní s betónovým plotom. Zároveň predstavujú dynamický prvok, ktorý si môžete vytvarovať presne podľa vašich predstáv. Živé ploty zároveň zachytávajú prach, ovplyvňujú vzdušnú vlhkosť, obmedzia hluk a zabezpečia súkromie. K najpopulárnejším patria živé ploty, ktoré tvoria bambusy (čierny, zlatý, zelený), cyprusovec, bršlen japonský, červienka fraserova, vavrínec lekársky a iné. Neprehliadnuteľnými budú vo vašej záhrade aj okrasné dreviny v podobe ihličnanov, ktoré sú síce v zime nápadnejšie a viditeľnejšie, ale aj počas ostatných ročných období majú svoje čaro. Vynikajú dlhovekosťou a krásne rozvoňajú terasu i záhradu. Ďalšou úžasnou rastlinou, ktorá dokonale rozvonia vašu domácnosť i dvor, je levanduľa lekárska, výnimočná svojimi prospešnými účinkami.

Okrasné dreviny ako neodmysliteľné prvky záhrad

Nielen okrasné dreviny v podobe živých plotov a ihličnanov ozvláštnia vonkajšie priestory. Riešením sú aj rôzne tvarované rastliny, ktoré zaujmú nezvyčajnými tvarmi ako špirála, guľa, oblúk či kužeľ. A čo tak zasadiť nejaké okrasné stromy, dorastajúce do rozličných výšok – do 3 metrov, do 10 metrov, príp. nad 10 metrov. Vyberajte také, aké rozmerovo vyhovujú vašej záhrade či dvoru. Mimoriadnej popularite sa tešia aj kvitnúce kry, niektoré z nich môžete umiestniť do drevených kvetináčov. Získate tak úchvatný farebný kvetinový dizajnový doplnok, ktorý záhrade dodá ten správny šmrnc. Navštívte aj predaj ovocných stromov a zaobstarajte si priesady viniča, černice, brusnice, čučoriedok, egrešov, ríbezlí či malín. Niet nad zdravé domáce dobroty.

Milí zákazníci, v tejto kategórii nájdete našu ponuku okrasných rastlín. Keďže aktuálne zásoby sa každým dňom menia, prosíme Vás, aby ste si pri objednávke telefonicky overili dostupnosť danej rastliny.

Pri živom rastlinnom tovare uprednostňujeme osobný odber v našom záhradníctve. Zásielkovým spôsobom posielame iba menšie rastliny (drobné ovocie, menšie kríčky) a zásadne nie na dobierku, iba s platbou vopred.

View:24/48/All/